Зеленський пообіцяв по тисячі гривень усім щепленим українцям — платитимуть через «Дію»

0

Зеленський пообіцяв по тисячі гривень усім щепленим українцям — платитимуть через «Дію»

Зеленський пообіцяв по тисячі гривень усім щепленим українцям — платитимуть через «Дію»

Щеплені двома дозами вакцини проти COVID-19 українці незабаром зможуть отримати від держави 1 тис. грн у межах спеціальної програми підтримки. Запуск цієї та низки інших ініціатив анонсував президент Володимир Зеленський у відеозверненні 15 листопада.

Президент повідомив, що наявні програми підтримки бізнесу та громадян, які постраждали від пандемії COVID-19, будуть продовжені. Також уряд розробляє низку нових інструментів для допомоги, зокрема і нову програму підтримки тих сфер, які найбільше постраждали від карантину: креативної, спортивної і транспортної.

«Програма працюватиме так: кожен, хто отримав два щеплення, зможе одержати одну тисячу гривень. Швидко й зручно — через додаток «Дія»»

Володимир Зеленський

Президент України

Ці кошти можна буде використати лише на певні послуги: придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, концертний зал чи виставковий центр або купити квитки для мандрівок усередині країни — на внутрішні авіа- та залізничні рейси.

Програма стартує 19 грудня. До кінця 2021 року на неї буде виділено близько 3 млрд грн і стільки ж ㅡ на початку 2022 року.

Тим вакцинованим громадянам, у яких немає смартфона і додатку «Дія», зокрема людям похилого віку, буде передбачена альтернативна можливість отримати 1 тис. грн. Деталі обіцяють повідомити незабаром.

У відеозверненні Зеленський заявив, що Україна вже пройшла пік захворюваності на коронавірус, а навантаження на медичну систему поступово спадає. Повністю його можна переглянути нижче.

***

На сьогодні через складну епідеміологічну ситуацію вже у 18 областях запровадили «червоний» рівень, який передбачає найжорсткіші обмеження (з 18 листопада приєднається також Вінницька область). Наразі перше щеплення отримали 39,4% дорослих українців, а повністю вакцинувалися — 28% населення. Водночас гостро стоїть проблема з підробленими тестами та сертифікатами про щеплення проти коронавірусу (попри кримінальну відповідальність).

  • Від початку пандемії в Україні виявили 3 228 441 випадок COVID-19. З них 2 642 459 — одужали, а 77 147 людини померли від ускладнень захворювання. Протягом 14 листопада в Україні виявили 10 802 нові випадки COVID-19, 11 219 — одужали (вперше за 3 місяці виписок із лікарень більше, ніж госпіталізацій), а від ускладнень померли 442 людини.